leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

Тварини

До притулку для біженців із ними не пускають.  Їх забирають у притулок для тварин, але це на час, доки не буде окремого житла.  Коли вони (тварини) будуть перебувати в Tierheim (притулок німецькою) їм зроблять титри на сказ, чіп і щеплення.

Завдання ветеринарів Tierheim – взяти вашого вихованця на перетримку і зробити всі необхідні процедури для його ж блага.

А решта людей, які оселилися в квартирах знайомих та родичів, повинні повідомити Tieramt (дослівно установу у справах тварин),
тел.  0341 123 37 91 (вони говорять тільки німецькою та англійською!) За якою адресою знаходиться вихованець.

Потім звідти буде надіслано ветеринара, який обстежить тварину і зробить титри на сказ.  Тварина має бути, спочатку, в карантині від інших тварин (якщо такі є), наприклад – окрема кімната, ванна.  Якщо жодних ознак сказу не виявиться, то тварину не заберуть і надалі він (вихованець) проживатиме з вами.

Цю інформацію отримали з офіційного джерела – ветеринарного лікаря Tieramt м. Лейпциг.

Утримання собак у Німеччині

Коротко про важливе:

 • Породи, заборонені до імпорту:
  Pitbull-Terrier, American Staffordshire-Terrier, Staffordshire-Bullterrier, Bullterrier,  та їх суміші. Але бачив на власні очі ввезених.
 • У Німеччині заборонено тримати собак на ланцюгах, застосовувати електричний та суворий нашийник.  
 • Чіп обов’язковий. Невиконання тягне за собою штраф та подальші проблеми.
 • У місцях, де намальований собака на повідку – обов’язково брати собаку на повідець.  Якщо собака полюватиме за дичиною (а дичини в лісах і на полях багато) будь-який єгер або лісник має право її (собаку) застрелити.  І вам штраф.
 • Місця для вигулу без повідка існують скрізь і багато. Обгороджені парканом майданчики або зони вільного вугулу:
  https://www.leipzig.de/buergerservice-und-verwaltung/sicherheit-und-ordnung/hundekontrollen-und-konsequenzen/freilaufstandorte-fuer-hunde

  Йдемо, знайомимося, як правило, люди там дуже комунікабельні.

 • Будь ласка, не давайте собаці можливості справляти потреби на тротуарах.  А взагалі, випорожнення збираються господарем у спеціальний мішечок і викидаються в урну.  За невиконання штраф.
 • Утримання у квартирі.  Намагайтеся будь ласка зробити це безшумним.  Сусіди мають право викликати поліцію, якщо собака на протязі півгодини гавкає, скиглить і т.п.  І потім почнуться проблеми із господарем квартири та сусідами.
 • Страхування (Hundehaftpflicht). На мою думку, обов’язкова. Коштує недорого, і завжди має сенс.  Але намагайтеся укладати контракт після перевірки тарифу та що до нього входить (особистий досвід).
 • Реєстрація: після певного часу проживання в одному місці обов’язкова.  Собака отримає жетон, а ви спокій від контролюючих органів (Ordnungsamt)
 • Ветеринарні лікарі.  Бувають такі й такі.  Послуги коштують від дорого до дуже дорого. Якщо виникла потреба, поспілкуйтеся з місцевими собаковласниками, дуже емоційно розкажуть, дадуть поради. 

Ось тут ветеринари безкоштовно чіпують, роблять щеплення

https://www.tierarztpraxis-kolonnadenviertel.de

https://www.facebook.com/749718175372793/posts/1607720559572546/?d=n

Адреса:

Kolonnadenstraße 23,
04109 Leipzig

 • https://www.tierarzt-jassmann.de/

Будь ласка, призначте зустріч наперед!