leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

Водійське посвідчення

Якщо Ви проживаєте в Німеччині 6 місяців і більше Ваше посвідчення водія не дійсне.

Що можна зробити?

 1. Відмовитись від водіння машини
 2. Продовжити термін дії посвідчення водія на території Німеччини ще на 6 місяців документально підтвердивши, що Ви маєте намір залишити країну не пізніше наступних 6 місяців. Якщо ж Ви все ж таки залишитеся довше – див. п. 3
 3. Перездати на німецькі права. Для цього необхідно пройти перевірку зору, курс першої допомоги, скласти іспит з теорії, від’їздити кілька годин в автошколі (вирішує інструктор) і скласти практичний іспит. Для перездавання знадобиться мінімальне знання німецької мови. Теорію можна вчити і здавати російською, на практику потрібно розуміти основні вимоги екзаменатора (повернути, припаркуватися тощо)


УВАГА:
автошкіл кінцева кількість і вони не “нудьгують”, займайтеся цим питанням за 2-3 місяці до закінчення дії посвідчення водія.

Як перездати на німецькі права?

Якщо ви хочете перездати на німецькі права, то потрібно подати до відділу видачі прав водія міської адміністрації Лейпцига заяву на перереєстрацію вашого закордонного водійського посвідчення.

Заздалегідь зверніться до автошколи, де ви хотіли б скласти іспит на отримання прав водія.

 • Якщо у вас є українське посвідчення водія, в Лейпцигу ви повинні скласти теоретичний і практичний іспит на отримання водійських прав.
 • Якщо ви маєте посвідчення водія, видане в іншій державі, яка також не є членом ЄС, зверніться до відділу видачі водійських прав, щоб уточнити можливості здійснення перереєстрації.


Для перереєстрації закордонного посвідчення водія вам потрібні наступні документи:

 • закордонний паспорт та дозвіл на проживання на підставі рішення Євроради,
 • чинне закордонне посвідчення водія,
 • біометрична фотографія,
 • довідка від офтальмолога або довідка/експертиза якості зору,
 • підтвердження проходження курсу надання першої медичної допомоги,
 • назва та адреса автошколи