leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

Авто

Якщо в дорозі сталася поломка, вам може надати безкоштовну техдопомогу німецький автомобільний клуб – ADAC.  Вони не проводять повноцінний ремонт, але надають необхідну допомогу для збереження “мобільності” та можливості продовжити шлях.

Дзвоніть: +49 89 222222

Джерело: https://www.adac.de/news/pannenhelfer-helfen-gratis/

Для тих, хто приїхав своєю машиною:

 • Протягом 12 місяців реєструвати її не потрібно.
  Але потім реєстрація є обов’язковою.

  ВАМ НЕОБХІДНА СТРАХІВКА НА МАШИНУ! ПОКИ МАШИНА НА УКРАЇНСЬКИХ НОМЕРАХ ДОСТАТОЧНО МАТИ ДІЮЧУ “ЗЕЛЕНУ КАРТУ”

 •  У Лейпцигу і низці великих міст Німеччини (по приїзду) обов’язкова зелена наклейка – Umweltplakette.  Без неї заборонено в’їзд до міста.  Клеїться зсередини на лобове скло, перевірка її наявності проводиться зазвичай на парковках.  Виглядає так:

 • Її можна придбати у всіх приватних та мережевих автомайстернях (A.T.U., pitstop, stop+go…), а також пунктах проведення техогляду – DEKRA, TÜV.  Потрібно пред’явити техпаспорт машини.  Вартість цієї наклейки – 5-7€, штраф – 100€.
 • Німецьку страховку можна зробити лише якщо машина буде зареєстрована на території Німеччини!
 • Українські водійські права діють лише 6 місяців з моменту приїзду, після чого необхідно отримати німецькі.  Процедура включає проходження курсу першої допомоги, перевірку зору, складання теорії, практичну частину та складання практичного іспиту – про це пізніше.
 • Будь ласка, дотримуйтесь правил дорожнього руху.  Пішоходи та велосипедисти – рівноправні учасники руху.  “Зебра” не підлягає жодним дискусіям!  Німецький пішохід далеко не завжди перевіряє ще раз наявність машин і очікує, що його безумовно пропустять.
 • За неправильне паркування (на місцях для інвалідів, там де паркування заборонено, платне паркування без оплати тощо) Ви отримаєте штраф.  Якщо ви особливо невдало залишили машину, то її евакуюють на штрафмайданчик і доведеться викласти близько 300 €, щоб забрати.  І нагадаю, машину потрібно паркувати за напрямком руху.  За дотриманням правил дорожнього руху тут стежать і за порушення штрафують.
 • У багатьох місцях паркування безкоштовне, але обмежене за часом.  Такі відрізки вулиць позначені ось так:

 • Для дотримання правил необхідно придбати на будь-якій заправці і в будь-якому великому супермаркеті спеціальний паркувальний диск і по приїзді встановити час з точності до півгодини і покласти добре помітно під лобове скло:

 • В жодному разі не пробувати давати співробітникам поліції хабар.  Це вже кримінальний злочин.  Навіть за спробу дати співробітнику булочку в обмін на відмову від штрафу, суд присудив 10000 штрафу.  Тут всі хабарі заборонені, навіть булочками!  😉

 

Враховуючи велику кількість питань про автомобілі та страховки.  Далеко не всі оформили зелену карту, виїжджаючи за кордон – і тим більше, не всі це можуть зробити зараз.  Водночас, у Німеччині заборонено їзду на автомобілі, що не має чинної страховки відповідальності перед третіми особами.

Спілка німецьких страхових компаній прийняла рішення перейняти компенсацію збитків третім особам та їх майну у разі аварій з автомобілями українських біженців, які не мають належної страховки.

Трохи детальніше:

 • переймаються виключно збитки третім особам, але не самому автомобілю, його власнику та пасажирам (тобто аналог KFZ-Haftpflicht, а не Kasko)
 •  у кожному випадку виплати обмежені 7,5 млн. євро (Personenschäden), 1,22 млн. євро (Sachschäden) та 50 тис. євро (Vermögensschäden)
 •  У разі аварії необхідно повідомити про неї Deutsche Büro Grüne Karte (https://www.gruene-karte.de/de), вони займуться виплатами

 

Джерело: https://www.gdv.de/de/medien/aktuell/versicherer-uebernehmen-haftpflichtschutz-fuer-unversicherte-ukrainische-pkw-in-deutschland-83512