leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

leipzig-ua.com

Допомога українцям у Лейпцигу

Aufenthaltserlaubnis

Aufenthaltserlaubnis – – це статус перебування, заснований на Законі про перебування, що діє в Німеччині з 1 січня 2005 року (основна частина Закону про імміграцію). Він видається для певної мети і на обмежений період так званим громадянам третіх країн.

Відповідає українському ДТП (Дозвіл на тимчасове проживання).

Приклад карти Aufenthaltstitel з двох сторін.

Як і де оформити?

Якщо ви проходите процедуру реєстрації в центрі прибуття в Лейпцигу або в одному з установ EАЕ федеральної землі Саксонія, то вам у процесі реєстрації запропонувати подати заявку на отримання Aufenthaltserlaubnis (дозвіл на тимчасове проживання).

Зазвичай оформляється в Ausländerbehörde (Відомство у справах іноземців), але відвідування відомства не потрібно, і заява подається відразу, під час первинної реєстрації.

На який термін та які умови?

Aufenthaltserlaubnis (дозвіл на тимчасове проживання) оформляється первинно терміном на 1 рік, з можливістю продовжувати після закінчення строку на додаткові 2 роки. На карті можуть бути зазначені також додаткові умови:

  • Чи дозволено трудову діяльність?
  • Чи можливий безумовний переїзд до інших федеральних земель Німеччини?
  • Яким параграфом закону про перебування регулюється карта конкретно цієї особи?
  • і т.д.

Важливо!

У Центрі прибуття міста Лейпцига Ви отримали тимчасовий документ на перебування в Німеччині (фіктивний дозвіл на перебування – Fiktionsbescheinigung). Якщо ви оформляли первинну реєстрацію у центрі прибуття в Лейпцигу та подали заяву на оформлення Aufenthaltserlaubnis (дозволи на тимчасове проживання) вам необхідно підтвердити свій поточний статус перебування в місті.

 

Можливо, Ви вже отримали лист "з трьома QR-кодами", пройшли за посиланням та заповнили форму, у такому разі додаткових дій не потрібно. Якщо ж ви не отримали листи – читайте далі.

Щоб Ваша заява була прийнята в роботу, Ви повинні надіслати відповідь через форму зворотнього зв’язку:

https://formulare.leipzig.de/frontend-server/form/alias/1/AbUmRm/

Після цього Імміграційна служба розпочинає видачу постійних дозволів на перебування.
Також у цій же формі можна замовити Leipzig-Pass.